Hizmetlerimiz

Anasayfa:: Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz


Mimari Proje İncelemesi

Mimari projelerin yasa ve yönetmeliklere uygunluğunun kontrolü uzman proje ve uygulama denetçisi mimarlarımız tarafından yapılmaktadır.

Statik Proje İncelemesi

Statik Projelerin yasa, yönetmelik ve standartlara uygunluğunun kontrolleri jeoteknik etüt raporları da göz önüne alınarak uzman inşaat mühendisi proje denetçilerimiz tarafından yapılmaktadır.

Makine Tesisat Projelerinin İncelenmesi

Makine tesisat projelerinin yasa yönetmelik ve standartlara uygunluğunun kontrolleri uzman makine mühendisi proje ve yapı denetçilerimiz tarafından yapılmaktadır.

Elektrik Tesisat Projelerinin İncelenmesi

Elektrik tesisat projelerinin yasa yönetmelik ve standartlara uygunluğunun kontrolleri uzman elektrik mühendisi proje ve yapı denetçilerimiz tarafından yapılmaktadır.

YAPI DENETİM NEDİR? 4708 SAYILI YASADIR. ÖNCELİKLE, CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI AMACIYLA, PROJELERİN VE YAPININ ÇAĞDAŞ STANDARTLARDA ÜRETİLMESİNİN, İŞÇİLİK VE MALZEMENİN UYGUNLUĞUNUN, DENETLENMESİDİR. İNŞAATINIZIN; %10 PROJE, %20 TEMEL ÜSTÜ VİZESİ, %60 TAŞIYICI SİSTEM, %80 ISIYALITIM, %100 İŞBİTİRMEYE KADAR DENETİMİ İÇİN ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN SORUMLULUK VE YETKİ ALMIŞ BİR KURULUŞTUR. YAPI DENETİM, YASA GEREĞİ YAPI SAHİBİNİN TERCİH ETTİĞİ TECRÜBELİ VE GÜVENLİ FEN KURULUŞUDUR. YAPI DENETİM, ZEMİN ETÜD RAPORUNDA BİLDİRİLEN VE BİNANIN SAĞLAM ZEMİNE OTURMASINI SAĞLAYACAK OLAN KRİTERLERE TAM UYUM GÖSTEREBİLMESİNİ TEMİNEN, UYGUN GÖRDÜĞÜ HER TÜRLÜ KONTROLÜ YAPAR. SAĞLAM ZEMİNİ BULUNCAYA KADAR HAFRİYATA DEVAM EDİLMESİNİ İSTEYEBİLİR. YAPI DENETİMDEN ONAY ALINDIKTAN SONRA YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLANABİLİR. YAPI DENETİM ŞİMDİYE KADAR BİRLİKTE ÇALIŞMIŞ VEYA ÇALIŞMAMIŞ MÜTEAHHİTLERE DESTEK OLMAK, PROBLEMLERE BİRLİKTE ÇÖZÜM BULMAK VE PÜRÜZSÜZ BİR ŞEKİLDE İNŞAATI TAMAMLAMAK İÇİN GEREĞİNİ YAPMAYA HAZIR OLAN SON DERECE GEREKLİ VE ÖNEMLİ BİR KURULUŞTUR. YAPI TAMAMLANIP, İŞ BİTİRMEYLE, YAPI SAHİBİNİN, MÜTEAHHİDİN VE İLGİLİ İDARENİN BİRLİKTE MEMNUN OLMASI, YAPI DENETİMİN NİHAİ AMACIDIR.